Siekiant pagerinti paslaugų kokybę bei užtikrinti sklandų tinklalapio funkcionavimą, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba tęsdami naršymą svetainėje sutinkate su slapukų naudojimo politika.

Apie šį bei tą...

Savivaldybių antikorupcijos komisijų veikla neturi būti tik formali

Nuo šiandien visos savivaldybės privalės sudaryti antikorupcijos komisijas. Ši prievolė atsirado įsigaliojus Vietos savivaldos įstatymo pakeitimams. 
STT, siekdama suformuoti vienodus šių komisijų sudarymo ir veiklos principus, parengė Antikorupcijos komisijos pavyzdinius nuostatus.
Ypač svarbu, kad antikorupcijos komisijų sudarymas būtų ne tik prievolė, bet tai realiai padėtų mažinti galimą korupciją.
STT specialistų nuomone, komisijos turėtų aktyviau dalyvauti formuojant antikorupcinę politiką ir įgyvendinant korupcijos prevencijos priemones.
Be to, šios komisijos nariai turėtų glaudžiau bendradarbiauti su gyventojais – nagrinėti jų siūlymus, skundus, atsižvelgti į pastabas dėl kovos su korupcija ir nuolat informuoti apie savo veiklos rezultatus.
Kad antikorupcijos komisijų veikla būtų efektyvesnė ir artimesnė visuomenei, įstatymas numato, kad į jas privalo būti  įtraukti bendruomenių atstovai, kurie sudarytų ne mažiau kaip 1/3 komisijos narių.
Savivaldybės ankitorupcijos komisijos pavyzdiniai nuostatai

STT informacija