Siekiant pagerinti paslaugų kokybę bei užtikrinti sklandų tinklalapio funkcionavimą, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba tęsdami naršymą svetainėje sutinkate su slapukų naudojimo politika.

Apie šį bei tą...


Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/ziemys/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Penktadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje svarstyti 25 klausimai, dauguma jų diskusijų nesukėlė. Visi sprendimų projektai patvirtinti.

„Santaka“, 2014 m. Liepos 1 d. Antradienis, Eglė KVIESUKAITIENĖ

Skyrė pinigų
Tarybos nariai vienbalsiai nusprendė skirti 500 litų finansinę paramą nuo gaisro nukentėjusiai Molių šeimai. Ugnis pasiglemžė Jurgelių kaime (Pilviškių sen.) gyvenančių žmonių ūkinį pastatą. 
Neįgaliųjų draugijai panaudos pagrindais dešimčiai metų perduotas Savivaldybei priklausantis turtas, kurio vertė – 43 tūkst. litų. Tai baldai, treniruokliai, masažo stalai, buitinė technika. 
Savivaldybės taryba pritarė UAB „Vilkaviškio vandenys“ vykdomam projektui Pilviškių gyvenvietėje ir skyrė beveik 500 tūkst. litų daliniam jo finansavimui, lėšas tam planuodama numatyti 2015 metų biudžete. 

Pakeitė pavadinimus
Pašeimenių (Bartninkų sen.) ir Masikvietiškio (Šeimenos sen.) kaimai ir Keturvalakių miestelis turės po naują gatvę. 
Pašeimeniuose link Kalvarijos vedanti gatvė ir vadinsis kaimyninės savivaldybės vardu, Keturvalakių gatvė Keturvalakiuose pervardinta į Liepų, o Masikvietiškyje viena gatvė pavadinta Gudelių vardu. 
Pajevonyje pavadinimo neteko daug aistrų kėlusi Šventakalnio gatvė, taip pavadinta prieš ketverius metus. Nors oficialiai pateikta versija – šioje gatvėje nėra suteiktų ir įregistruotų adresų, todėl ir reikia ją naikinti, patys pajevoniečiai puikiai žino tikrąsias priežastis. Mat jau prieš porą metų dėl istorinio gatvės pavadinimo buvo kilęs ažiotažas, kai pagonybės laikus menantis pavadinimas nepatiko Pajevonio klebonui Francui Kukliui. Kunigas, pasitelkęs į pagalbą bendruomenės atstovus, kreipėsi į rajono Savivaldybę, kad gatvė būtų pervardinta Bažnyčios vardu. Seniūnas Gediminas Bisikirskas motyvavo, jog netoli istorinio kalno esančiai gatvei pavadinimas suteiktas pagal tautotyrininkų rekomendacijas. 
Tada rajono valdžia apsisprendė gatvių pavadinimų kas porą metų nekaitalioti, nes tai kainuoja pinigus. Tačiau vėliau buvo rastas kompromisas – toje gatvėje buvusiems pastatams suteikta Javonio gatvės numeracija, o prie kelio, vedančio į Lietuvos istorinę vietą – Šventakalnį, pastatytas ten nukreipiantis kelio ženklas. Anot Pajevonio seniūno, toks sprendimas ir vilką pasotino, ir avis liko sveika. 

Pavyzdys kitiems
Bene daugiausia triukšmo kilo dėl prie ligoninės esančios skulptūros „Pas gydytoją“ atnaujinimo. Nors pagaliau meno kūrinys buvo įteisintas ir pagal panaudos sutartį perduotas ligoninei, kai kurie Tarybos nariai buvo įsitikinę, kad iš kiauro Savivaldybės biudžeto skirti 20 tūkst. litų naujai skulptūrai išlieti – drastiškas žingsnis. 
Gintautas Plečkaitis, išgirdęs, kad preliminari iš bronzos išlietos skulptūros kaina – 80 tūkst. litų, siūlė Savivaldybei prisidėti tik tuomet, kai bus surinkta likusi pinigų suma. Rajono meras Algirdas Neiberka ir jo pavaduotojas Kazys Kiaulakis tikino, kad Savivaldybė turi parodyti pavyzdį ir būti garantas kitiems prie šios iniciatyvos prisidedančioms organizacijoms ar privatiems asmenims. Juolab kad rajono žmonės jau išreiškė poziciją, jog skulptūrą būtina gelbėti, ji miestui reikalinga. Buvęs rajono meras Algimantas Antanas Greimas nepraleido progos „įkąsti“ buvusiam ligoninės vadovui Romualdui Sveikatai pareikšdamas, kad taip apleista skulptūra parodo tuometinės ligoninės administracijos neūkiškumą. Tačiau nė vienas Tarybos narys neišdrįso balsuoti prieš, nors keli susilaikė, tad lėšos skulptūros atstatymui buvo skirtos. 

Nesilaikoma pažadų
Pristatyti paskutinį klausimą, kuriuo siūloma ligoninėje atlikti 2013 m. ir 2014 m. veiklos finansinį auditą, rajono meras A. Neiberka paprašė pavaduotojo K. Kiaulakio. Meras nusišalino, kad kas nors neįžvelgtų viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto, kai sprendimas susijęs su jo žmonos darbovietės klausimais. Auditas bus atliekamas pareigas perėmusio laikinojo ligoninės vadovo Lino Blažaičio prašymu. 
Išsekus darbotvarkei, Rimvydas Žiemys iškėlė klausimą, kodėl nesilaikoma pažado tikrinti visus viešuosius pirkimus, prie kurių lėšomis prisidėjo Savivaldybė. Jis priminė Patunkiškių ir Mažųjų Būdežerių gyventojų prašymą ir įtarimus, jog jų kaimuose iš Europos Sąjungos lėšų įrengtos poilsio ir sporto aikštelės atsiėjo įtartinai brangiai – gali būti permokėta net 2–3 kartus. 
Šia pastaba, taip pat A. A. Greimo bei G. Plečkaičio pateiktais klausimais, meras A. Neiberka pažadėjo pasidomėti ir atsakyti.