Siekiant pagerinti paslaugų kokybę bei užtikrinti sklandų tinklalapio funkcionavimą, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba tęsdami naršymą svetainėje sutinkate su slapukų naudojimo politika.

Apie šį bei tą...


Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/ziemys/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Rinkimai į Europos Parlamentą neatitiko prognozių

Vilkaviškis.info

Skaudžiausią smūgį rinkimuose į Europos Parlamentą patyrė socialdemokratų partija, planavusi gauti 3-4 vietas, pagal gautų balsų skaičių nusileido nuolat kritikuojamiems konservatoriams ir  turės pasitenkinti dviem eoroparlamentarais. Negana to, kad pralaimėjo Prezidento rinkimus, rinkėjų balsai parodė, kad nuolat užsakomi įvairūs reitingai apie tautos meilę socialdemokratams ir jų koalicijos partneriams darbiečiams toli gražu neatitinka tikrovės. O kandidatų reitingavimas parodė, kas balsus išsikovojo patys, o kas gavo tik kaip visos partijos balastą.
Pirminiais duomenimis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gavo 17,39 proc. rinkėjų palaikymą. Partijai Europos Parlamente tenka du mandatai, kurie pagal reitingavimą tikriausiai atiteks Gabrieliui Landsbergiui ir Algirdui Saudargui, vos keliasdešimčia balsų aplenkusiam Laimą Liuciją Andrikienę. Anksčiau ši partija turėjo net keturias vietas Europos Parlemente.
Socialdemokratai surinko 17,27 proc. balsų. Jie taip pat gaus du mandatus, vietoj dabar turėtų trijų. Reitinguojant balsus dar vieną smūgį patyrė Zigmantas Balčytis, kurį iš pirmos pozicijos sąraše išstūmė pensininkų meile tituluojama Vilija Blinkevičiūtė, surinkusi 97 975 balsus. Ji aplenkė Z.Balčytį daugiau nei 24 tūkstančiais balsų. Z. Balčytis į Europos Parlamentą keliaus išstumtas daugiau visos partijos balasto, tik su 73 399 balsų nuosavo bagažo, kai štai L.Andrikienė, surinkusi 79 747 balsus, o Eugenijus Gentvilas net 82 506, į Europos parlamentą nepateko.
Įvairių reitingų prognozes sudaužė ir Lietuvos liberalų sąjūdis su 16,52 proc. balsų, kurie taip pat turėtų gauti 2 mandatus. Pagal reitingavimą dirbti į Briuselį turėtų važiuoti verslininkas Antanas Guoga (97 420 balsai) ir Petras Auštrevičius (92 979 balsai).
Partija „Tvarka ir teisingumas“ su 14,27 proc. balsų išsaugojo turėtus du mandatus, kurie atitektų dabartiniam europarlamentarui Rolandui Paksui ir aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui. Beje, šios partijos lyderiai dideliu balsų bagažu pasigirti tikrai negalėtų, štai R.Paksas surinko tik 75 969 pirmumo balsus, o V. Mazuronis – perpus mažiau nei kiti partijų kandidatai – tik 47 066. Tiesa, čia dar gali būti pasikeitimų, nes jeigu Mazuronis nuspręs, kad jam ir toliau smagiau tikrinti tvoras bei gaudyti brakonierius, teisę į EP mandatą įgis iš 9-osios vietos į trečiąją pakilęs Petras Gražulis, su 42 360 pirmumo balsų.
Kaip skaudų pralaimėjimą galima būtų vertinti ir Darbo partijos pasirodymą šiuose rinkimuose, kuri, surinkusi 12,83 proc. rinkėjų balsų, gaus tik vieną mandatą. Partijos dvasinis lyderis Viktor Uspaskich tesurinko 56 582 pirmumo balsų. Tiesa, jeigu ponas Viktor sugalvotų Europon nevažiuoti, jį galėtų pakeisti su itin mažu balsų bagažu – 36 904 - Vydas Gedvilas.
Po vieną mandatą gaus Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir Rusų aljanso koalicija - 8,06 proc. Valdemaras Tomaševskis – 44 238 pirmumo balsai.  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 6,62 proc. Ramūnas Karbauskis – vos 35 431 pirmumo balsai.
Be mandatų liko Linas Balsys ir jo vadovaujami žalieji, Tautininkų sąjunga ir Vilniaus meras Artūras Zuokas su liberalcentristais.

Vilkaviškyje kai kas naujo

Nors Vilkaviškio rajono savivaldybėje daugiausia balsų gavo Lietuvos socialdemokratų partija – 34,90%, palyginus su 2012 metų Seimo rinkimais, ši partija patyrė didžiulį smukimą žemyn. Tada už šią partiją balsavo net 52,78 procentai rinkėjų. Užtat „raumenų prisiaugino“ arba rinkėjų prisijaukino prie socialdemokratų savivaldybėje besišildanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, už  kurios kandidatus į EP balsavo net 9,12 proc. rinkėjų, o 2012 – į LR Seimą – vos 2,86 proc. Stipriai išaugo ir Partijos Tvarka ir teisingumas elektoratas – 14,04% (2012 – 3,62 %), Lietuvos Respublikos liberalų  sąjūdis – 10,27% (2012 – 2,83 %), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 13,09%, (2012 – 9,84 %) beveik stabilias pozicijas išlaikė Darbo partija – 12,57% (2012 – 11,72 %).
Daugiausia balsų Vilkaviškio rajone socialdemokratai gavo praktiškai tose pačiose apylinkėse, kaip ir kandidatas į prezidentus Z.Balčytis – Girėnų, Vilkupių, Šiaudiniškių, Slabadų, Alksnėnų ir Vilkaviškio vakarų apylinkėje. Partijai Tvarka ir teisingumas geriausia sekėsi Gudkaimyje, Daržininkuose, Sūdavoje, Alksnėnuose, Matlaukyje. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai savo rinkėjų gausiausią būrį turi Vištytyje, Pajevonyje, Bartninkuose ir Vilkaviškio rytų apylinkėje. Darbo partija – Uosių apylinkėje, Paežeriuose, Vilkupiuose, Rimavičiuose ir Kybartų Rytų.  Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – Karkliniuose, beveik visose Vilkaviškio apylinkėse ir Alvite. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – Pašeimeniuose, Karkliniuose, Pajevonyje.
Už ką balsavo Marijampolės apskrities savivaldybės?
Kalvarijos savivaldybėje didžiausio palaikymo sulaukė Partija Tvarka ir teisingumas, surinkusi 24,02 proc. balsų, socialdemokratai – 17,85%, Darbo partija 17,14%,  Tėvynės sąjunga-Lietuvos kirkščionys demokratai – 15,25%, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis - 14,42%.
Kazlų Rūdos savivaldybėje – Lietuvos socialdemokratų partija – 23,12%, Partija Tvarka ir teisingumas - 17,33%, Darbo partija - 15,42%, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 14,43%, Lietuvos Respublikos liberalų  sąjūdis – 14,10 %.
Marijampolės savivaldybėje  - Lietuvos socialdemokratų partija – 25,01%, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 17,28%, Lietuvos Respublikos liberalų  sąjūdis – 15,88 %, Partija Tvarka ir teisingumas – 14,84%, Darbo partija – 13,23%.
Šakių rajono savivaldybėje - Lietuvos socialdemokratų partija – 21,72%, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 19,45%, Partija Tvarka ir teisingumas – 16,22%, Darbo partija – 14,01%, Lietuvos Respublikos liberalų  sąjūdis – 9,84%. Čia nemažai surinko Šakių rajono mero atstovaujama partija - Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 12,03proc.
Parengta pagal VRK inf.