Siekiant pagerinti paslaugų kokybę bei užtikrinti sklandų tinklalapio funkcionavimą, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba tęsdami naršymą svetainėje sutinkate su slapukų naudojimo politika.

Apie šį bei tą...


Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/ziemys/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Aktyvių ir pilietiškų buvo nedaug

Pirmadienio rytą Vilkaviškyje, Gedimino ir Vytauto gatvių sankryžoje, trys baltai apsirengę vyrai dalino informacinius lankstinukus „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui!“ Juose pristatoma šešėlinės ekonomikos daroma žala visuomenei bei priemonės, kurių kiekvienas gali imtis kovoje su tuo. Į Vilkaviškio rajono savivaldybės Taryboje paviešintą tarybos nario ir verslininko Gintauto Plečkaičio kvietimą dalyvauti akcijoje atsiliepė tik vienas tarybos narys – Rimvydas Žiemys ir vienas verslininkas - „Cipel Baltika“ vadovas Vytautas Runas.
Šiemetinės akcijos tikslas - atkreipti jaunimo, aktyvių ir veiklių gyventojų dėmesį į šešėlinės ekonomikos problemas ir skleisti žinią, jog kiekvienas iš mūsų galime ir privalome padėti įveikti „šešėlį“. Šiais metais gyventojams buvo dalijami ir lipdukai – jais galima pažymėti skaidriai veikiančias vietas bei tas, kuriose, gyventojai pastebėjo šešėlį. Tokia akcija šįryt buvo organizuota 45 šalies miestuose. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 2013 m. Lietuvoje nuslėpta apie 292,7 mln. litų mokesčių, kurie nepasiekė mūsų vaikų darželių, mokyklų, ligoninių ir kitų įstaigų.
Kaip pasakojo akcijos dalyvis V.Runas, reakcijų būta visokių: kai kurie vairuotojai net neatidarydavo automobilio lango, kai kurie nusišypsodavo ir padėkodavo.
„Daugelis puikiai žinome, kad šešėlinė ekonomika yra didelė visos valstybės problema. Tačiau dalis visuomenės vis dar gyvena „šešėlyje“ ir laiko šį reiškinį savaime suprantamu. Kita dalis paprasčiausiai nepastebi ar ignoruoja „šešėlio“ apraiškas kasdienėje aplinkoje. Tad šių metų akcija kreipiamės į aktyvius, pilietiškus žmones, kuriems rūpi, kas vyksta aplink juos, ir kurie nori keisti savo aplinką pradėdami nuo savęs“, – teigia akcijos organizatorė Andželika Rusteikienė, iniciatyvos „Baltoji banga“ ir asociacijos „Investors Forum“ atstovė.

www.vilkaviskis.info informacija