Siekiant pagerinti paslaugų kokybę bei užtikrinti sklandų tinklalapio funkcionavimą, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba tęsdami naršymą svetainėje sutinkate su slapukų naudojimo politika.

Apie šį bei tą...


Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/ziemys/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Prezidentės žodžių Vilkaviškio valdantieji neišgirdo. Į Regiono plėtros tarybą su buldozeriu prastumtas V. Kamaitis

Vilkaviškis.info

Nors savo metiniame pranešime tik vakar Lietuvos Respublikos Prezidentė kalbėjo apie tai kad „prasidedant naujam europinės paramos skirstymo etapui matome, kad prasidėjo dirbtinė vadovų rotacija - partiniais kadrais bandoma pakeisti Europos socialinio fondo agentūros (ESFA), Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA), netgi neįgaliųjų vaikų globos namų, profesinių mokyklų, bibliotekų ir kultūros centrų vadovus“, Vilkaviškio rajono tarybos didžioji dauguma jos neišgirdo ir toliau reikiamus postus dalijasi tarp savų. Šiandien vykusiame tarybos posėdyje naujosios daugumos balsais be jokios priežasties buvęs ilgametis Marijampolės regiono tarybos narys Rimvydas Žiemys pakeistas „saviškiu“ - nuo šiol Vilkaviškiui Regiono plėtros taryboje atstovaus Valdas Kamaitis.
Svarstant šį klausimą taryboje užvirė karštos diskusijos. Be jokių paaiškinimų, kodėl likus vos metams iki savivaldos rinkimų reikia keisti rajono atstovą Regiono plėtros taryboje, tarybos narys Algirdas Pilipavičius pasiūlė Valdo Kamaičio kandidatūrą.
Pirmasis tokiu pakeitimu suabejojo tarybos narys Gintautas Plečkaitis: „Keistai atrodo, kai likus nedaug laiko iki rinkimų vykdomi tokie keisti sprendimai. Kiek žinau, tie pasitarimai vyksta dažnai Lenkijoje ir kalbama anglų kalba, Rimvydas Žiemys kalba rusų, lenkų ir anglų kalbomis“, - sakė tarybos narys, matyt turėdamas galvoje, kad V.Kamaitis savo anketoje Vyriausiajai rinkimų komisijai nurodęs, kad moka rusų ir vokiečių kalbas.
„Ar jis (R.Žiemys) jau taip prisidirbo, kad jį reikia pakeisti, ar čia tas principas „mes prie lovio, ir mes tvarką darom“? - klausė G.Plečkaitis, primindamas merui, suabejojusiam ar Regiono plėtros taryboje svarbu mokėti kalbas, kad net Lenkijoje vykstančiuose pasitarimuose kalbama angliškai, „o kai tu mekeni tik rusiškai, niekas su tavimi nenori bendrauti“.
Tarybos narys A.A.Greimas bandė sugėdinti tarybos narius ir paprotinti nedaryti tokio žingsnio: „Kaip čia pasakius – tik metai iki rinkimų, bet vyrai švaistosi iš peties. Noriu priminti, kad R.Žiemys yra ne tik Regiono plėtros tarybos narys, bet ir jos pirmininko pavaduotojas, priklauso Lietuvos-Lenkijos-Rusijos bendradarbiavimo abipus sienos programos delegacijai, taip pat yra dar vieno – Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo komiteto narys. Maža „smulkmena“, bet šiuose komitetuose darbas ir pokalbiai vyksta tik anglų kalba, tad, jeigu kalbos nemoka, reikia surasti, kad jis tuose komitetuose negalės dirbti. Ir nesuprantu, kam čia tas Valdžios ar garbės troškulys gerklėje įstrigo, kai liko tik vieni metai? Negražu, ponai, naujoji dauguma, negražu!“
Tačiau naujoji dauguma gėdos nepajuto ir liko kurčia sveikam protui. Už Regiono plėtros tarybos nario pakeitimą balsavo 13 tarybos narių: Melibajeva Mavliuda, Geležiūnas Vytautas, Gudaitis Gedeminas, Kiaulakis Kazys, Kružinauskas Kęstas, Lopeta Stanislovas, Mackevičius Algimantas, Pilipavičius Algirdas, Rapulskienė Dovilė, Šlivinskas Arvydas, Kochanskienė Lina, Volungevičius Petras, Neiberka Algirdas. Prieš buvo 5: Morkevičienė Jūratė, Sutkaitienė Raimunda Danguolė, Šeimienė Birutė, Žilionis Petras, Greimas Algimantas Antanas. Susilaikė 2: Katkevičius Vitas, Kružinauskienė Lina. Gintautas Plečkaitis nebalsavo.
Kadangi V.Kamaitis tą dieną tarybos posėdyje nedalyvavo, jo sutikimo nereikėjo. Visi žinojo, kad „savas“ vyrukas visada sutiks.

Virginija Samuolienė