Siekiant pagerinti paslaugų kokybę bei užtikrinti sklandų tinklalapio funkcionavimą, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba tęsdami naršymą svetainėje sutinkate su slapukų naudojimo politika.

Apie šį bei tą...

Atostogos Kroatijoje

7Šią vasarą nusprendžiau dalį savo atostogų praleisti Kroatijoje. Kelione nenusivyliau: orai pasitaikė neblogi, tad laikas, kurį užtrukome, prabėgo kaip viena diena. O ir pamatėme ne tiek mažai: iš aštuonių nacionalinių parkų, esančių Kroatijoje, apsilankėme keturiuose – ėjome Paklenicos kanjonu, žavėjomės Krka upės kriokliais, iš Zadaro plaukėme į Kornati salas ir mėgavomes Plitvicos ežerų grožiu. Sužavėjo Splitas, Trogiras ir Dubrovnikas.
Beje, ši valstybė nuo liepos pirmos tampa Europos Sąjungos nare, o istorija, kurią turi ši Balkanų pusiasalio šalis, – išties turtinga ir įdomi. Tiesa, stojimo į ES kai kurie Kroatijos žmonės šiek tiek prisibijo, mat turi nacionalinį gėrimą „rakiją“, kuria kol kas prekiauja be jokių apribojimų, o tapus ES nare, laikantis ES direktyvų, gali tekti ją apmokesdinti akcizais. Pačių kroatų girtų tikriausiai nepamatysite, ne šio geria nedaug, tiksliau, vartoja daugiausiai jį kaip vaitus. Ir dar: kaip ir kaimyninėje Lenkijoje, taip ir Kroatijoje taikomas ne vienas PVM dydis, o keli. Kroatijos atveju – 5 ir 25 proc.

Informacijos apie šalį galite rasti Laisvojoje enciklopedijoje „Vikipedia“, o čia pateikiu keletą vaizdų, kuriuos užfiksavau būdamas šioje nuostabią gamtą ir turtingą istoriją turinčioje bei, kaip sako liaudis, ir šilto, ir šalto mačiusioje šalyje.